Söke Pamuk Kooperatifi Tariş’ten Ayrılmak İstiyor

0
1187
Söke Pamuk Kooperatifi Tariş'ten Ayrılmak İstiyor

Söke TARİŞ Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Denetim Kurulu Üyesi Selim Yeter Akıllı, TARİŞ Pamuk Birliği Başkanı Beliğ Azbazdar’ın yönetim anlayışı karşısında kooperatif olarak acilen genel kurula giderek, birlikten ayrılmaları gerektiğini savundu.

Söke Pamuk Kooperatifi Tariş'ten Ayrılmak İstiyor

Akıllı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TARİŞ Pamuk Birliği’nin artık bir öneminin kalmadığını ileri sürdü.

TARİŞ’e zarar vermemek için bugüne kadar sustuklarını, ancak sustukça daha büyük zarara uğradıklarını öne süren Akıllı, şu görüşleri dile getirdi:

“TARİŞ Pamuk Birliği Başkanı Beliğ Azbazdar, kuruma zarar veriyor. Herkesin bildiği gibi büyük umutlarla kurtarıcı gibi TARİŞ’in başına getirdiğimiz Azbazdar, maalesef ortaklarını hayal kırıklığına uğratıp güvenlerini kaybetti. Seçildiği günden bugüne kadar eldeki birlik varlıklarını satmaktan başka bir şey yapmayan Azbazdar’a ortağın hiç güveni kalmamıştır. Seçilinceye kadar birlik ve beraberlikten söz eden Azbazdar, seçildikten sonra ben demeye başlamıştır. Bir korku imparatorluğu kurmuştur. Ağzından çıkan her söz doğru olarak kabul edilip eksiksiz olarak yerine getirilen Azbazdar, TARİŞ Pamuk Birliği’ni mahvettiği gibi kooperatiflere de büyük zarar vermiştir. Kar yapan yan kuruluşlar Azbazdar zamanında içi boşaltılarak faaliyetlerini sürdüremez hale gelmişlerdir. Bir kısmı da bitme noktasına gelmiştir.”

Akıllı, “birliğin pamuk ekim sezonu gelmesine rağmen gözle görülür hiçbir faaliyetinin olmadığını, elde kalan taşınmazlarının da borçlarını ödemeye yetmediğini ve artık ortakların birliği kurtaracak gücünün kalmadığını” ifade ederek, “TARİŞ Pamuk Birliği’nin bir önemi kalmamıştır. Bu şartlarda Söke Pamuk Tarım Satış Kooperatifi, acilen olağanüstü genel kurula gidip birlikten ayrılmalıdır” dedi.

– AYDIN – (AA)

Bir Cevap Yazın