Su Ürünleri Hizmet İçi Eğitim Toplantısı Antalya’da Yapıldı

0
851
16 bin 483 ton hamsi avlandı!

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Durali KOÇAK’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantılarda, su ürünleri yetiştiriciliği ve istihsal yerlerinin kiraya verilmesi, su ürünleri kayıt sistemi uygulamaları ve su ürünleri desteklemeleri, su ürünleri mevzuat ve denetimi, su ürünleri istatistikleri ve veri toplama, su ürünleri kaynaklarının ve biyoçeşitliliğin korunması ve balıkçı barınakları konularında sunular yapılarak, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Genel Müdürümüz Sayın KOÇAK açılış konuşmasında; Su ürünleri yaşam alanlarını korumak, koruma ve kullanma dengesini gözeterek işletmek, etkin bir denetim sistemi oluşturarak üretimde sürdürülebilirliği sağlamak misyonunu hedefleyen Genel Müdürlüğümüzün, Bakanlığımızın yeniden organizasyonu ile kurulduğu günden bu yana, Su ürünlerinin sürdürülebilirliğini ve arz güvenliğini sağlamak, Balıkçının gelir ve refahını artırmak hedefiyle sektöre yön veren yetkin bir kurum olduğunu belirtti.

Genel Müdürümüz Sayın KOÇAK, sürdürülebilir avcılık ve yetiştiriciliğin etkin kontrol ve denetim ile birlikte sağlanabileceğini belirtti.

Dört gün süren Hizmet İçi Eğitim Toplantısına, Genel Müdürlüğümüzden Daire Başkanları Erdinç GÜNEŞ, Dr. Mustafa Altuğ ATALAY ve ilgili personeller ile 81 İl Müdürlüğünden Şube Müdürleri katıldı.

Kaynak: Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü

Bir Cevap Yazın