Su Ürünleri Öğrencileri Projelerini Sergiledi

0
901
Su Ürünleri Öğrencileri Projelerini Sergiledi

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Su Ürünleri Fakültesi son sınıf öğrencileri, mezuniyet projelerini düzenlenen bir etkinlikle sergiledi. Sergide, 47 bilimsel çalışma poster sunum olarak yer aldı.

MEÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Su Ürünleri Fakültesi’nin son sınıf öğrencileri, Tez Yönetimi dersi kapsamında hazırladıkları projelerini, Yenişehir Kampüsü’nde bu yıl ilk kez düzenlenen “Mezuniyet Projesi Etkinliği”nde sergiledi. Etkinlik kapsamında Su Ürünleri Temel Bilimler, Su Ürünleri Yetiştiriciliği ile Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi alanlarında 47 bilimsel çalışma poster sunum olarak sergilendi. Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri ve danışman öğretim elemanlarının katılımıyla düzenlenen etkinliğe, Yenişehir Kampüsü’nde yer alan akademik birimlerden öğrenciler ve öğretim elemanlarının da ilgisi yoğun oldu.
Şenlik havasında geçen etkinlikte öğrenciler, ziyaretçilere bilimsel çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Bilimsel niteliğinin yanı sıra sosyal yönüyle de öğrencilerin mezuniyet sonrasında mesleki özgüvenlerini kazanacağı bir deneyim sağlayan Mezuniyet Projesi Etkinliği’nin gelenekselleşmesi ve önümüzdeki yıllarda katılım ve kapsamının genişletilmesi planlanıyor.

haberler.com

Bir Cevap Yazın