Sütaş’ın Makedonya Çıkartması

0
1514
sutasın makedonya cikartmasietarim.net

Sütaş Üsküp Tesisleri’nde üretilen süt, ayran, yoğurt ve peynir çeşitleri Makedonya raflarında yerini aldı. İSTANBUL – Üsküp’te aldığı 70 milyon litre süt işleme kapasitesine sahip tesisindeki yatırımlarını tamamlayan Sütaş üretime başladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Sütaş İcra Kurulu Başkanı Saffet Karpat, “Makedonya’daki tesisimizle Sütaş’ın 38 yıllık birikimini ve uzmanlığını sınırlarımızın ötesine taşıyoruz. Geçtiğimiz bir yıl içinde, Sütaş Üsküp tesisine 13 milyon euro yatırım yaparak üretim için gerekli donanımı oluşturduk. Bugün Makedonya’da raflarda yerini alan süt, ayran, yoğurt ve peynir çeşitlerimizi Kosova ve Arnavutluk başta olmak üzere tüm Balkanlar’a ulaştıracağız” diye konuştu.

Sütaş “Ottan Sofraya” yatırım yapmaya devam edecek

Karpat, yeni yapılacak yatırımlar sonrasında, Sütaş Üsküp Tesisleri’nin kapasitesinin yılda 175 milyon litreye ulaşacağını açıkladı. ‘Ottan Sofraya’ entegre iş modelinin Sütaş’ın doğal ve lezzetli ürünlerinin güvencesi olduğunu kaydeden Karpat, “Sütaş’ın ‘Ottan Sofraya’ entegre iş modeli kapsamında, yatırım yaptığımız her bölgede olduğu gibi, Makedonya’da da süt ve süt ürünleri tesisinin yanı sıra; eğitim merkezi, uygulama çiftliği, damızlık yetiştirme çiftlikleri, yem fabrikası, geri kazanım ve enerji tesisleri kurmayı hedefliyoruz” dedi.

haber365

Bir Cevap Yazın