TAR-GEL çilesi bitiyor

0
865
TAR-GEL çilesi bitiyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2007 yılında başlatmış olduğu Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kısa adı TAR-GEL’de mutlu son. Proje kapsamında çalışan 10 binden fazla Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekimin, Bakanlık bünyesinde çalışan diğer personellerle arasındaki ayrımcılık son buluyor.

Kamu-Sen’e bağlı Türkiye Tarım Orman ve Gıda Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (TOS) temsilcisi Sadettin Yıldırım müjdeyi sosyal medya hesabından verdi. Yıldırım’ın konuyla ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Değerli arkadaşlarım, TAR-GEL projesi kapsamında görev yapan (Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi ve Veteriner Hekim)’lerimizin köy mağduriyetleri ve diğer tüm sorunlarının çözümleri hakkında, yeni bakanımız sayın Faruk Çelik’ in talimatları ile bir komisyon oluşturulmuştur. Bu komisyon çalışmalarını tamamlamak üzere olup,sendika olarak yaptığımız ziyaret ve görüşmeler neticesinde bakanlığımız üst bürokratlarından aldığımız bilgiler ışığında bu bilgileri sizlerle paylaşmak ve sizleri bilgilendirmek istedim. Yıllardır TAR-GEL projesi kapsamında görev yapan,köylerde mağdur olan ve ikinci vatandaş-üvey evlat muamelesi gören sizlerin bu sorunları cenab-ı Allah’ın izniyle 2016 yılında tamamen çözülecek ve il-ilçe merkezlerinde istihdam edileceksiniz. Bu konuda Sayın Bakanımız Faruk Çelik, Çalışma Bakanı iken toplu sözleşme görüşmelerinde sendikalar tarafından sizlerin mağduriyetleri ve sorunları defalarca gündeme getirildiği için sizlerin mağduriyetlerini en iyi bilenlerden olup, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olduktan sonra, Bakanlığımız bürokratlarına talimat vererek çalışma yapmalarını emretmiştir. Bakanlığımız üst bürokratları bizzat TAR-GEL artık bitecek diyerek, bu konu hakkında sayın bakanımızın görevlendirdiği komisyonun ciddi bir çalışma yaptığını tarafımıza bildirdiler. Saygılarımla.”

Kaynak: gidatarimhayvancilik.com

Bir Cevap Yazın