Tarım Fuarı’na Yoğun İlgi

0
802
Tarım Fuarı’na Yoğun İlgi

Denizli’de bu yıl 10. kez düzenlenen Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Denizli ve Ege Bölgesinin en önemli fuarlarından birisi olan Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, 10. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bu yıl 10. düzenlenen fuara 347 firma katıldı. EGS Fuar alanında düzenlenen tören ile açılan fuara katılım oldukça yoğun oldu. Fuarın açılışına Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, siyasi partilerin temsilcileri ve belediye başkan adayları katıldı.

Fuarın açılış kurdelesi Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili tarafından kesildi. Açılışın ardından Vali Demir ve beraberindeki konuklar, Denizli Ziraat Odası’nın fuarda yer alan standına gitti. Burada Denizli’nin ürünleri hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Demir, Denizli’de üretimine başlanan ve şuanda sadece internet üzerinden satışı yapılan kurutulmuş cennet elmasının tadına baktı.

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, tarım ve hayvancılığın Denizli için vazgeçilmez alanlar olduğunu belirterek, ‘’ Denizli’de tarım ve hayvancılığın yanında son yıllarda seracılık da gelişmeye başladı. Bizler bu konularda üstümüze düşen ne varsa yapıyoruz. Bu tip fuarları da önemsiyoruz. İnşallah ilerleyen yıllarda da bu tip fuarlar artarak devam eder’’ dedi.

Vali Demir ve beraberindeki daha sonra fuarda bulunan firmaların stantlarını ziyaret ederek, firmalara başarılar diledi. 5 gün boyunca açık kalacak olan fuar Pazar günü sona erecek. Fuara bu yıl 145 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın