Tarım İl Müdürlüğünden Faiz İndirimi Uyarısı

0
1229

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi KooperatifleriSiirt Tarım İl Müdürlüğü, Ziraat Bankası tarafından uygulanan faiz indirimi ve sıfır faiz uygulamaları ile ilgili çiftçi ve yetiştiricileri uyardı.

Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, çiftçi ve yetiştiricilere yönelik, tarımsal projeler ve tarım ürünlerine Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yapılan destekleme ödemeleri yanı sıra Ziraat Bankası tarafından uygulanan faiz indirimi ve sıfır faiz uygulamalarının hayata geçirildiği belirtilerek, şöyle denildi:
“Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tarımsal üretimde kullandırılan düşük faizli kredilere ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, 06 Ocak 2011 tarih ve 27807 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu karar ile tarımsal kredilerde yüzde 13 olan faiz oranı yüzde 10’a indirilmiştir. Faiz indirimleri, konularına göre yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişmektedir. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan herhangi bir hibe desteğinden faydalanıldığı takdirde sözü edilen sıfır faiz uygulamasından faydalanılamamaktadır. Ancak yüzde 10 olan cari faiz ile kredi kullanılabilmektedir. “(AA)

Bir Cevap Yazın