Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanlığına Özkurnaz seçildi

0
1104
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi

ANKARA (A.A) – Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanlığına Mehmet Özkurnaz seçildi.

Türkiye Tarım Kredi KooperatifiANKARA (A.A) – Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanlığına Mehmet Özkurnaz seçildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek, birliğin genel kurulunda, 2012’nin BM tarafından dünya kooperatifler yılı ilan edildiğini bildirdi.

Tarım sektöründe, üretim kadar pazarlamanın da önem kazandığını vurgulayan Küsek, üreticilerin ne ekeceklerine bağımsız karar vermeleri durumunda pazarlamada sorun yaşanacağını söyledi.

Küsek, çiftçinin pazarın istediği standartta üretim yapmasının sözleşmeli çiftçilik ve örgütlü üretimle mümkün olduğunu, bakanlık olarak bunu desteklediklerini kaydetti.

Üretici örgütlerini pazarlama konusunda aktif olabilmeleri için desteklemeyi planladıklarını ifade eden Gürsel Küsek, bunun yanı sıra Türkiye’de her parselde ne üretildiğini bilgisayar ortamında kayıt altına alacaklarını ve bu bilgiyi kooperatiflerle paylaşacaklarını dile getirdi.

Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkan Mehmet Özkurnaz, tarımsal kalkınma kooperatiflerinin hak ettiği yere gelemediğini belirterek, hedeflerinin kooperatifi tüm ülkede örgütlemek ve AB ülkelerinde temsilcilikler açmak olduğunu belirtti.

Özkurnaz, üreticiyi en iyi biçimde temsil etmeye çalışacaklarını da söyledi.

Bir Cevap Yazın