Tarım Sektörlerinin Dev Buluşması 14-18 Ekimde

1
1005
Tarım Sektörlerinin Dev Buluşması 14-18 Ekimde

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı beraberinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Bursa Ticaret Borsası, Bursa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bursa Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli destekleri alınarak, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan BURTARIM 201 4, Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile BURSA 7. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI,14 – 18 Ekim 2014 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Ersözlü; “Avrasya Coğrafyasına Hitap Eden Fuarlar, 2013 yılında 39 Ülkeden 252.144 Kişi Tarafından Ziyaret Edilerek Tarım ve Hayvancılık Sektörünün Gücünü Gözler Önüne Serdi”

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan ERSÖZLÜ “Tarımsal kaynakları, bereketli toprakları, yüksek üretim gücü ile tarım ve hayvancılık sektöründe önemli yere sahip Bursa şehrinde düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarları, 2013 yılında 1 – 5 Ekim tarihleri arasında Çin, Belçika, Hindistan ve Yunanistan başta olmak üzere 27 ülkeden 538 firma ve firma temsilciliğinin katılımında, 7 ayrı salonda, 40 bin m2 kapalı, 30 bin m2 açık sergileme alanından oluşan 70 bin m2alanda hazırlanmış, fuar süresince 39 ülkeden ve yurtiçinden 77 ilden gelen252.144 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır.

2014 yılında 275.000 ziyaretçi hedefi ile hazırlanan Fuarlar Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya, Kafkaslardan Rusya’ya kadar ülkemizin tarım sektöründe bölgesinin en önemli oyuncusu olması adına önemli bir misyon üstlenen Tüyap tarım fuarlarının gerek ziyaretçi gerekse metrekare bakımından en büyük halkasıdır. Ürün çeşitliliğini ve verimliliği artıran teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere topluca sunan Fuarlar ülkemizde düzenlenen tüm tarım fuarları arasında en büyük olmasının yanı sıra tüm ekipmanların bir arada olduğu tek fuar olması ile de dikkat çekmektedir.” dedi.

Fuarlarda salonlar ürün grubuna göre ihtisaslaştırılmıştır. Bu kapsamda Salon 1, 3 ve 5’de Tarımsal Mekanizasyon, Salon 2’de Hayvancılık ve Ekipmanları, Salon 4’te Bitkisel Üretim, Salon 6’da Bitkisel Üretim ve Tarımsal Mekanizasyon,Salon 7’de Bahçe Ekipmanları, Danışmanlık, Finans ve İlgili Sivil Toplum Kuruluşları, 8. Bölüm olan Açık Sergileme Alanı’nda ise ülkemizin ve dünyanın en önemli üretici ve ithalatçı traktör ve biçerdöver firmaları ile tarım mekanizasyon firmaları yer almaktadır.

Ersözlü; “Fuar, Ülke Sınırlarını Aştı”

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan ERSÖZLÜ “Ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip tarım ve hayvancılık sektöründe üretim yapan fuar katılımcısı firmalarımızın pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, çiftçimizi yeni teknolojiler ile buluşturarak verimliliklerini arttırmak ve nihayet ülkemiz ihracatının artmasına sağlayacağı katkılar göz önünde tutularak hazırlanan Fuarlarımız, yurtdışı ofislerimiz kanalıyla yapılan etkili tanıtımlar ve T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile A.B.D., Afgan istan, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Beyaz Rusya, Bolivya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fas, Fransa, Gürcistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İsveç, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Uruguay, Ürdün ve Yunanistan’dan gelecek iş adamlarına ve yurtiçinden Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden organize edilecek 1500’e yakın otobüs ile gelecek ilgililere ve profesyonellere ev sahipliği yapacak, oluşturduğu büyük sektör platformu ile çiftçilerin ve mekanizasyon ekipmanları, zirai donanımlar, hayvancılık ekipmanları alım satımı yapan kurum yetkililerinin fuar katılımcısı firmalar ile iş bağlantısı kurmalarını sağlayacaktır. Bu veriler Fuarların ülke sınırları dışına çıkarak geniş bir coğrafyaya ulaştığının göstergesidir.” dedi.

BURTARIM 2014 kapsamında; Tarımsal Mekanizasyon ve Teknolojileri, Sera Teknolojileri, Su ve Sulama Teknolojileri, Gübreler, Zirai İlaçlar, Tohum, Fide, Fidan ve Bahçecilik, Çiçekçilik ve İlgili Teknolojiler, Ekolojik Tarım, Çiftçilik ve Seralara Yönelik diğer Ekipman ve Hizmetler, Bağcılık ve Şarapçılık ile ilgili Teknolojiler, Agro Bilişim, Süt Endüstrisi ve Sektörel Yayınlar yer alacaktır.

BURSA 7. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI’nın kapsamında; Canlı Hayvan Yetiştiriciliği, Hayvansal Üretim Makineleri, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri, İlaçları ve Ekipmanları, Mekanizasyon ve Sektörel Yayınlar yer alacaktır.

KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen fuarlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için www.burtarim.com, www.bursatarimfuari.com, www.bursahayvancilikfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Girişin ücretsiz olduğu söz konusu Fuarlar, 14 – 18 Ekim 2014 tarihleri arasında09.30 – 18.00 saatlerinde ziyaret edilebilecektir.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın