Tarım Sektörü Kırsal Kalkınma ile Gelişecek

0
894
Tarım Sektörü Kırsal Kalkınma ile Gelişecek

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ile ilçe ve belde belediye başkanları KASİAD’ın düzenlediği toplantıda bir araya geldi.

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ile ilçe ve belde belediye başkanları Karaman Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KASİAD) düzenlediği toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) uzmanları, ilçe ve belde belediye başkanlarına bulundukları bölgelerde yapılacak projelerle ilgili bilgi verip bu fırsatın en iyi şekilde değerlendirilmesinin yolları anlatıldı. Toplantıda konuşan KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılınç, dernek olarak Karaman’ın potansiyel gücünü ortaya çıkarma hedefli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Kırsal Kalkınma Programının, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yürüttüğü bir çalışma olduğunu belirten Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, devletimizin bu uygulaması ile tarım sektörünün gelişerek tarımsal nüfusumuzun refah seviyesinin yükseleceğini kaydetti. Başkan Uğurlu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun, Avrupa Birliği ve devlet finansmanından sağlanan kaynakların, kırsal kalkınma programlarında uygulanmasına yönelik faaliyetler gerçekleştirme amacıyla kurulduğunu söyleyerek bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Toplantı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) uzmanları Ömer Varlı ve Yusuf Samıt’ın ildeki çalışmaları ile ilgili yaptığı sunum ile sona erdi. – Karaman – (İHA)

Bir Cevap Yazın