Tarımda Desteklemeler Devam Ediyor

0
930
Tarımda Desteklemeler Devam Ediyor

Antalya’nın Aksu ilçesinde kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi ile ilgili toplantıya köy ve mahalle muhtarları, ilgili kuruluşların yetkilileri ile teknik elemanlar katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İzzet Kaş, projenin amacının gelir düzeyini desteklemek, kırsal kesimin belirli bir kapasiteye yükselmesini sağlamak olduğunu açıklarken, proje ile tarım ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi, depolanması ile ilgili bilgiler verdi. Kaş, desteklenmeden gerçek, tüzel ve bireysel kişilerin faydalanabileceğini belirtirken, başvuruların 27 Ocak 2014 tarihine kadar yapılabileceğini kaydetti.

Bir Cevap Yazın