Tarımın Dünya Ülkelerindeki önemi daha da artıyor!

0
990
Değişik Tarımsal Fotoğraflar

Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Başkanı Kazım Duygulu, yaşamın temelini oluşturan gıdaların yetiştirilmesini sağlayan tarımın, artık dünya ülkelerinde öneminin daha da artığına dikkat çekti.

Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanlığı tarafından organize edilen ve Kayseri Şeker Fabrikası tarafından ev sahipliği yapılan, “1. Tarım Çalıştayı Hazırlık Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantı öncesi çalıştay üyeleri, Kayseri Valisi Şerif Yılmaz’ı ziyaret ederek, çalıştay hakkında bilgiler verdi.

Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Başkanı Kazım Duygulu, Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, İl Özel İdare Tarım Komisyonu Başkanı İbrahim Ülker ve Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Ziraattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Benli, ziyarette, Tarım Çalıştayı’nı anlattı.

Ziyaretin ardından Çalıştay üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası’nda bir hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. 2 bölüm halinde gerçekleştirilen ve Oturum Başkanlığı’nı Kayseri Şeker Fabrikası, Ziraattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Benli’nin yaptığı toplantıya, Kayseri’de faaliyet gösteren 12 ayrı kamu kurum ve sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kazım Duygulu, adeta bir sanayi kenti olan Kayseri’de tarım paydaşlarını bir araya getirerek, şehirdeki tarım potansiyelini, sorunları ve çözüm önerilerini ortaya çıkartmak adına bir “Tarım Çalıştayı” tertip etmeyi planladıklarını belirtti. Duygulu, şu bilgileri verdi: “Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de Tarım, insan yaşamının temelini oluşturan, gıda maddeleri gereksinimlerini karşılama, tarıma dayalı sanayinin hammaddesini üretme, belirli kesime istihdam sağlanması ve dışa bağlılığın önlenmesi gibi nedenlerle stratejik önemi giderek artmakta ve Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde ekonomik bir sektördür. 3 Organize Sanayi Bölgesi ile sanayi kenti görüntüsünde bulunan Kayseri’de tarım paydaşlarını bir araya getirerek, Kayseri tarımının potansiyeli, sorunları ve çözüm önerileri konulu bir Tarım Çalıştayı hazırlık toplantısı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. İki bölümden oluşacak olan toplantımızın birinci bölümünde tanışma ile kurum ve kuruluşların tanıtımı, ikinci bölümde ise çalıştayın planlanması konuları görüşülecektir.”

zaman

Bir Cevap Yazın