Tarımsal Destekleme Listeleri Askıya Çıktı

0
1387
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen

Yozgat’ın Sorgun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, çiftçilerin 2011 yılı Mazot Gübre Desteklemesi isim listesinin askıya çıktığını belirterek, çiftçilerden isimlerini kontrol etmelerini istedi.
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen
Sorgun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, ilçe genelinde 8 bin çiftçinin mazot gübre desteklemesi için başvuruda bulunduğunu belirterek, “Çiftçilere ait destekleme listesi ile fark ödemesi desteği ( ürün pirim desteği) almak için ilçe müdürlüğümüze müracaatta bulunan bin 100 çiftçiye ait isim listeleri İlçe Müdürlüğümüz web sitesi bulunmaktadır. Ayrıca tüm Belediye Başkanlıkları ve köy muhtarlıklarında da askıya çıkarılmıştır. Bu desteklemeler ile ilgili ilçe müdürlüğümüze başvuran çiftçilerimizin kimlik ve arazi bilgilerinin yazılı olduğu askı listelerini dikkatlice incelemeleri gerekiyor.” dedi.

Çiftçilerin listede gerek kimlik bilgilerinde ve gerekse tarımsal destekleme bilgilerinde yanlışlık olduğunu tespit eden çiftçilerin ilçe müdürlüklerine bizzat gelerek düzelttirmeleri gerektiğini ifade eden Türkmen ” Askı süresi sonrasında kesinleşen listeler, ödemelerin yapılması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderilecektir. Listeler Bakanlığa gönderildikten sonra yapılacak itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.” diye konuştu. – Yozgat (İHA)

Bir Cevap Yazın