Tarımsal Yatırımlara 300 Bin TL’ye Kadar Hibe Desteği Verilecek

0
988
Tarımsal Yatırımlara 300 Bin TL'ye Kadar Hibe Desteği Verilecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Osmaniyeİl Müdürü İbrahim Sağlam, tarımsal yatırımlara 300 bin TL’ye kadar Hibe Desteği verileceğini bildirdi.

İbrahim sağlam yaptığı açıklamada; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yapılacak tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi ile ilgili yapılacak tesislerin 600 bin TL’ye kadar yüzde 50’si Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yatırımcılara 300.000 TL ödemesiz olarak verilecektir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2006 yılı içerisinde yürürlüğe giren ve 2015 yılına kadar uzatılan bu program; kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak için gerçek ve tüzel kişilerce tarım ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ambalajlanması, değerlendirilmesi ve pazarlamasına yönelik her türlü ekonomik tarımsal faaliyet yatırımlarını teşvik etmek ve desteklemek amacındadır” dedi.

Sağlam, hibe desteği verilecek Ekonomik Yatırım konularının ise tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı, mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı veya teknoloji yenilenmesine yönelik yeni makine ekipman alımları, kısmen yapılmış veya yarım kalmış yatırımların tamamlanmasına yönelik yatırımlar, jeotermal, güneş, rüzgar ve benzeri alternatif enerji kaynakları kullanılan seraların yapımı, koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projelerini kapsadığını bildirdi.

Sağlam; şahıslar

ve tüzel kişilikler, kolektif şirket, Limited şirket ve Anonim şeklinde kurulmuş olan şirketler, tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ve üretici birliklerinin bu yatırım teşviği için başvuruda bulunabileceğini hatırlattı.

Başvuru tarihlerinin ise 04.09.2012 tarihi itibarıyla başladığı, son başvuru tarihinin 02.11.2012 olduğu kaydedildi. – OSMANİYE

KAYNAK:haberler.com

Bir Cevap Yazın