Tarla İlaçlayan Drone!

0
1038
Tarla İlaçlayan Drone!

DJI firmasının ürettiği yeni Drone tarım sektöründe kullanılarak tarla ilaçlayacak. Yeni Drone’un özellikleri neler? Bu Drone ile ilgili detaylar haberimizde.

Drone’lar dünya çapında sıkça kullanılmaya başlandı. Neredeyse her sektörde her iş platformunda Drone kullanımını görüyoruz. Dünyanın en ünlü drone üreticisi olarak bilinen DJI, farklı amaçlarda kullanılmak üzere drone geliştirmeye devam ediyor. Ortaya yeni çıkan bir fikir ile Drone tarımsektöründe kullanılacak.

DJI firmasının ürettiği MG-1 suya dayanıklı, toz geçirmez ve tarım için geliştirilmiş bir Drone olarak karşımıza çıkıyor. Bu Drone anti-korozif maddelere karşı da dirençli. Ayrıca DJI’nın bu Drone’u manuel püskürtmeye oranla 40 kat daha verimli.

Yeni geliştirilen bu tür Drone’ların 10 kilograma kadar yük taşıyabileceği belirtildi. MG-1 tarım arazilerine püskürtme yapacak ve farklı tarım alanlarında kullanılabilecek. Örneğin tarım sektöründe tarla ilaçlanması için de kullanılacak. Bu sayede kırsalda yaşayan ve tarımla uğraşan insanlar ilaçlama uçakları yerine bu Drone‘ları kullanılarak daha az maliyetle tarlalarını ilaçlayabilecekler.

Kaynak: shiftdelete.net

Bir Cevap Yazın