Tarsim başkanı Razaman Kadak tanırım turunda

0
982
Tarsim başkanı Razaman Kadak tanırım turunda

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ramazan KADAK, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’ni yurt genelinde tanıtma ve yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında, tanıtım toplantılarına ve üreticilerle temaslara devam ediyor.

Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan’da, 11-12 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Paydaşlar Değerlendirme ve Tanıtım Toplantıları’nda, tarım sektörünün Türkiye ekonomisindeki önemine değinen Dr. Kadak; Türkiye’nin tarımda, Dünya’da 7’nci, Avrupa Birliği ülkeleri arasında ise 1’inci büyük tarımsal ekonomiye sahip ülke olduğunu belirtti.

Dr. Kadak ayrıca, tarımda yaşanan doğal risklerin giderek arttığına, bu sebeple tarım sigortalarının, her geçen gün, üreticiler için biraz daha fazla önem arz ettiğine işaret etti ve Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’ni tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü de, toplantılarda, Türkiye’deki sigortacılık sektörünü ele aldı ve sigortacılığın Tarım sektörü için taşıdığı önemden söz etti.

Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Genel Müdür Yrd. Zeki Karakurt ise, sistemin başlangıcından günümüze kadar ulaştığı noktayı, üretim ve hasar verileriyle açıkladı. Karakurt, ülke genelinde elde edilen verilerin yanı sıra, Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan illerinde kaydedilen üretim verilerine ve ödenen tazminat tutarlarına, tarım sigortası branşları düzeyinde değindi.

Toplantılara, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürleri ve Çalışanları, Ziraat Odası Başkanları, kooperatif ve birlik temsilcileri, köy muhtarları, üreticiler ve çiftçiler ile tarım danışmanları ve Tarsim Bölge Müdürlükleri’nden yetkililer ile basın mensupları katıldı.

Bir Cevap Yazın