TARSİM Eksperleri 5. Kes Buluştu!

0
1238
TARSİM Eksper Toplantısı

Tarım Sigortaları Havuz Eksperleri Buluşması, 03-05 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

TARSİM Eksper Toplantısı

Son gelişmelerin ve karşılıklı deneyimlerin paylaşılması amacıyla düzenlenen ve yaklaşık 600 eksperin hazır bulunduğu toplantıya, Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ramazan Kadak, T.C. Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Dr. Ahmet Genç, Tarsim Genel Müdürü A. Bülent Bora, Tarsim Genel Müdür Yrd. Zeki Karakurt’un yanı sıra; Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu üyeleri, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, Tarsim merkez ve Bölge Müdürlükleri’nden yetkililer katıldı.

Toplantının ilk bölümünde; Bülent Bora açılış konuşması yaparak, Sistem’in başlangıcından 2011 yılı sonuna kadar ulaştığı noktayı değerlendirdi, üretim ve hasar operasyonu değerleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Sonrasında sırasıyla, Dr. Ahmet Genç ve Dr. Ramazan Kadak söz aldı. Güveni tesis edecek olanın hasarların doğru tespiti olduğu, bu sebeple hasar tespit işinin Sistem’in en önemli unsuru olduğunun altını çizen Dr. Kadak eksperlere şu şekilde seslendi:

“Devlet Destekli Tarım Sigortası Sistemi’nin, sahada görünen yüzü ve hakkı olana hakkını veren kişiler olarak, üstlendiğiniz bu zor görevi, en iyi şekilde yerine getirmeniz, sistemin sağlıklı gelişmesi için son derece önemlidir. Bu sorumluluğu, layıkıyla yerine getireceğinize olan inancımız tamdır. “

Programın son bölümünde, konuk konuşmacı, yazar ve eğitimci Doç Dr. Şaban Kızıldağ katılımcılara “Hayatta Mazeret Yok” başlıklı bir konferans verdi.

Toplantı sonrasında ise; bölge müdürlükleri ve eksperler arasındaki iletişimi güçlendirmek, Tarım Sigortaları Havuz Eksperleri’nin kültürüne sahip çıkan bireyler olduğunu gösterebilmek amacıyla “Tarım Sigortaları Havuz Eksperleri Halk Oyunları Yarışması” düzenlendi. Yarışma sonunda eksperlerin yaptıkları oylamalar ile başarılı ekiplere ödülleri verildi.

Bir Cevap Yazın