Tarsim Hız Kesmiyor!

0
1113

Tarsim Genel Müdürü A. Bülent Bora, 2011 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını ifade ederek, yepyeni teminatlarla üreticilerin yüzünü bu yıl da güldürmeyi hedeflediklerini bildirdi.
BORA, 2011 yılında meyvelerin sigorta teminatına çiçeklenme döneminin dahil edilmesinin yanı sıra; süt sığırlarına ilave olarak erkek besi sığırlarının da sigorta kapsamına alındığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:
“Erkek besi sığırlarının da kapsama alınmasıyla birlikte, çok sayıda besi işletmesinin sigortadan faydalanabileceğini tahmin ediyoruz. Ülkemiz hayvancılık açısından çok ciddi bir potansiyel taşımaktadır. Sistem’in başlangıcından 2010 yılı sonuna kadar Süt Sığırları Sigortası kapsamında 433 bin adet süt sığırı sigortalanmış durumda olup, Türkiye genelinde 2010 yılında bir önceki yıla göre sigortalanan süt sığırı sayısında ise; %68 oranında artış kaydedilmiştir. Şu an Çiftlik Hayvanları Sigortası çerçevesinde süt sığırları ve erkek besi sığırları, tavuk ve hindi gibi kümes hayvanları, çiftliklerde yetiştirilen alabalık, çipura, levrek ve orkinos gibi balıklar; yangın, hastalık, doğal afet, zehirlenme ve kaza gibi tehlikelere karşı sigortalanabilmektedir.”

Tarım Sigortaları Sistemi’nin ülkemizdeki tarımsal üretimin istikrarlı bir şekilde devamı açısından son derece önemli bir unsur olduğunun ve ticari bir amacı olmadığının altını çizen BORA, tarım sektörüne daha fazla katkı ve fayda sağlamak amacıyla, kapsamı her yıl üreticilerin ihtiyaçları doğrultusunda genişlettiklerini, katılımcı sayısının artması ile birlikte Sistem’in giderek güçlendiğini belirtti.

Bir Cevap Yazın