Tavas’ta Patates Hasadı Yapıldı

0
1155
Tavasta-Patates-Hasadi-Yapildi

Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Çiftlik Köyü’nde 130 dekarlık alanda deneme üretimi yapılan patatesin verimi üreticisini memnun etti.

İlk hasat dolayısıyla tarlada gerçekleştirilen etkinliğe Tavas Kaymakamı Ali Arıkan, Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sezgin Kutlu, Tavas Ziraat Odası Başkanı, İl ve ilçe müdürlüğünde görevli teknik personel ile vatandaşlar katıldı. Üreticilerden Halil Aktaş Nevşehirli olduğunu ve kendi bölgelerindeki toprakların aşırı yorgunluğu ve hastalıklardan dolayı alternatif bir üretim yeri aradıklarını ve Tavas çiftlik Köyü’nde Ömer Varlıoğlu ile birlikte 130 dekar alanda ekim yaptıklarını söyledi.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sezgin Kutlu ise, son zamanlarda Tavas ovasında alternatif ürünlere yöneldiğini, burada yetiştirilen patateslerin de verim ve kalite bakımından gayet güzel olduğunu, önümüzdeki yıllarda güzlük ve yazlık olarak patates tarımının ilçede yaygınlaşabileceğini belirtti.
Tavas Kaymakamı Ali Arıkan da kendisinin Niğdeli olduğunu, Tavas’ta yetiştirilen patatesle Nevşehir-Niğde dolaylarında yetiştirilen patatesten aşağı kalır bir yönünün olmadığını belirterek üreticileri tebrik etti. Daha sonra hasadı yapılan patatesler kamyona yüklenerek Denizli haline gönderildi.

haber46

Bir Cevap Yazın