Tavuklara Su Enjekte Ediyorlar

1
643
Tavuklara Su Enjekte Ediyorlar

Bir amatör kamera tarafından çekilen şişirilmiş piliçlerin görüntüsü izleyen herkesi şok etti. Çelimsiz piliçlere özel bir aletle, sıvı enjekte ederek şişmanlatılması izleyenleri şaşkına çevirdi.

2013 yılı başlarında dünyada patlak veren at eti skandalından sonra son bir yıl içinde de tavuk fiyaskosu ortaya çıktı. Hazır tavukların içine, daha şişkin görünmeleri için su ve diğer maddeler enjekte eden süpermarket zincirleri zor durumda kaldı.

Bu piliçlerin çoğunun Avrupa’daki önemli süper marketlerde tüketiciye sunulduğunu hatırlatan yetkililer, bu olayın yasadışı olduğunun altını çizdi. Tüketicilerin süper marketlerden satın aldığı piliçlere dikkat etmesini tavsiye eden uzmanlar, bu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından çok sayıdaki besi çiftliğine operasyon yapıldığına dikkat çekti.

Ülkemizde de bu tür uygulamaların olduğunu düşünüyor musunuz?

Kaynak: www.etarim.net

1 YORUM

  1. H…r marka tavuk aldım ve durduğu yerde 2 gündür içinden jöle gibi bir sıvı damlayıp duruyor pişirmedim bekliyorum. Diğer hiç bir tavuk markasında böyle bir şeye rastlamadım. bu yöntem uygulanmış bir tavuk nasıl olur bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın