TEB’den Mersinli sığır yetiştiricilerine kredi desteği

0
847
TEB’den Mersinli sığır yetiştiricilerine kredi desteği

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 18 Haziran Salı günü 1500’ü aşkın üyesi bulunan Mersin Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile imzaladığı iş birliği protokolüyle, birlik üyelerine sahip oldukları hayvan sayısıyla orantılı olarak kredi tahsis edecek.

Protokol kapsamında birlik üyelerine toplu olarak Harman Kart verecek olan TEB, yatırım ve işletme kredisi ihtiyaçlarının cazip faiz oranları ile karşılanması, süt bedeli ve destekleme ödemelerinin TEB üzerinden yapılması gibi konularda da birlik üyelerine destek sağlayacak.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 18 Haziran Salı günü 1500’ü aşkın üyesi bulunan Mersin Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile iş birliği protokolü imzaladı. İmza töreni Mersin Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Nuri Demirtaş ve Mersin Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Karadeniz’in yanı sıra, TEB Tarım Bankacılığı Bölge Satış Yöneticisi Ali Karacalar, TEB Mersin Şubesi Tarım Müşteri İlişkileri Yöneticisi Kazım Gül ve Tarım Müşteri İlişkileri Yönetici Yardımcısı Mehmet Öztürk’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Protokol kapsamında birlik üyelerine toplu olarak Harman Kart verecek olan TEB, yatırım ve işletme kredisi ihtiyaçlarının cazip faiz oranları ile karşılanması, süt bedeli ve destekleme ödemelerinin TEB üzerinden yapılması gibi konularda da birlik üyelerine destek sağlayacak. Ayrıca, TEB’in kendilerine özel sağladığı danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak katma değeri yüksek ve daha verimli üretim yapabilecekler.

Kaynak: www.etarim.net

Bir Cevap Yazın