Tereyağlı Mısır Yoğun İlgi Görüyor

0
1053
Bardakta-Tereyagli-Misir-Yogun-Ilgi-Goruyor

Gaziantep’te son dönemlerde piyasada kendine yer edinen bardakta kaynamış mısır, Gaziantepli vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Hafif kavrulan mısırın, tereyağı ve şeker ile buluşmasıyla ortaya çıkan tereyağlı mısır vatandaşlar tarafından yoğun talep görüyor.
Akşam film keyiflerinin vazgeçilmezi olan tereyağlı mısır, üzerine serpiştirilen, ketçap, mayonez ve nar ekşisi ile daha harika bir tada dönüşüyor. Tereyağlı mısırın üzerine dökülen kırmızıbiber ise acıyı seven Gaziantepli vatandaşların damak tadına hitap ediyor. Süt mısırlarının temizlenip koçanlarından ayrıldıktan sonra tuzlu suyun içerisine atılan mısırlar, 1 buçuk saat kaynadıktan sonra isteğe göre üzerine tereyağı da sürülerek servise hazır hale getiriliyor. Hazırlanan tereyağlı mısırlar, soğuk kış akşamlarında Gaziantepli vatandaşların vazgeçemediği lezzetler arasında.

Gaziantep’te tereyağlı mısır satıcılığı yapan Necmettin Selçuk, Gazianteplilerin son dönemlerde piyasaya sürülen bardakta tereyağlı mısıra yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Gaziantep’te kış aylarının etkisini hissettirmesi ile vatandaşlar sıcak tereyağlı mısıra ilgi gösteriyor. Otobüs duraklarına yakın olduğumuz için tereyağlı mısır satışlarımızda artış var. Mısırları biz dondurulmuş olarak alıyoruz. Mısırı burada 20 dakikaya yakın pişirerek yemeye hazır hale getiriyoruz. Gaziantepliler, tereyağlı mısırı seviyor. Bizde burada kaliteli tereyağlı mısır yaparak onların damak tadına hitap etmeye çalışıyoruz. Mısırlarımız bize dondurulmuş olarak geliyor. Tereyağlı mısırın üzerine ketçap, mayonez ve nar ekşisi sıkarak Gaziantepli vatandaşlara iyi hizmet etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

haber46

Bir Cevap Yazın