TESK Genel Başkanı Palandöken: ”Alkollü içkileri alırken mutlaka TAPDK belgeli yerlerden alışveriş yapın”

0
1299
TESK - Palandöken
ANKARA (A.A) – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’de yeni yılda vatandaşların alkol konusunda dikkatli olmalarını isteyerek, ”Alkollü içkileri alırken mutlaka TAPDK belgeli yerlerden alışveriş yapın” dedi.
TESK - Palandöken
Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, geçmişte yaşanan alkol zehirlenmesi olaylarının tekrar etmemesi için TESK olarak, 81 esnaf ve sanatkarlar odaları birliğine, 13 federasyona ve 3 bin 148 odaya genelge yazarak tedbirlerini aldıklarını belirtti.
TESK Başkanı Palandöken, geçen yıl gündeme oturan sahte alkol şişelerine dikkat çekerek, şunları kaydetti:
”Bu yıl başında en tehlikeli konu, seyyar ve korsan satıcılar tarafından piyasaya sürülen şişeleri güzel ama insanları öldürebilecek ucuz içkilerdir. Çünkü normal fiyatın altında satılan ürünün, sahte veya kaçak olması muhtemeldir. Sahte, kaçak veya izinsiz olarak üretilen üründen korunmak için; alkollü içki alışverişinizi, TAPDK satış belgesi sahibi perakende satıcılardan yapınız. Yılbaşı sepetlerinin içindeki alkollü içecekleri kontrol ediniz. Kaçak içkiler tadından ve renginden belli olmaz. Üzerlerinde TAPDK bandrolünü arayınız. Gittiğiniz yerlerde içkiyi orijinal ambalajında isteyin ya da tüketeceğiniz anda gözünüzün önünde açılması sağlayınız. Albenisi güzel şişelere aldanıp içeriği belli olmayan içecekler ile vatandaşlarımız sağlıklarını kötü duruma düşürmesinler”

Bir Cevap Yazın