Ticaret borsası’ndan ilk arpa üreticisine ödül

0
1201

Arpa Üreticisine ÖdülŞANLIURFA (İHA) – Şanlıurfa Ticaret Borsası Satış Salonu’nda 2011 yılı ilk ürün arpanın satışı gerçekleştirildi.

Harran ilçesine bağlı Koyunluca köyü üreticilerinden Mehmet Çakır tarafından üretilen arpanın satışı kilogramı 0.465 TL ile Tacir Hacı Sevgilioğlu’na yapıldı. 2011 yılı sezonun ilk arpa üreticisi Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Emin Aydın ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya tarafından altın ile ödüllendirildi.

İlk satış işlemi esnasında konuşan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, “Ticaret Borsası olarak Türkiye’nin tarım ambarı ve GAP’ın başkenti konumunda bulunan Şanlıurfa ilimizde bulunan verimli topraklardan elde edilen ilk ürüne yönelik ilk işlemi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Temennimiz üretimin bu yıl beklenenden fazla olması ve Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan Şanlıurfa ilimizin üretim hacmi yönünden bir rekora imza atması olacaktır. Şanlıurfa il genelinde ilk arpa üretimi yapan üreticimiz Mehmet ÇAKIR’ı tebrik etmek istiyorum. Ticaret Borsası olarak amacımız bu tür faaliyetlerle üretimi teşvik etmek ve üreticilerimizi ödüllendirmektir. Arpa şu an yaklaşık olarak 0,440 TL’den işlem görmekteyken, sezonun ilk arpası unvanına sahip olan bu ürün yapılan temsili satış işlemi ile birlikte temsili olarak 0,465 TL’den alıcı bulmuştur. Tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın