Tigem’den ihale…

0
1582
Tigem LogoTİGEM’DEN İHALE… -SİVAS ULAŞ TARIM İŞLETMESİ, TARIM HAYVANCILIK İŞLERİNİ PİYASAYA YAPTIRMAK ÜZERE İHALE AÇTI

ANKARA (A.A) – Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Sivas Ulaş Tarım İşletmesi Müdürlüğü, çeşitli tarım hayvancılık işlerini piyasaya yaptırmak üzere ihale açtı.

İhale, Kapalı Zarf Teklif alma usulü ile 26 Mayıs 2011 tarihinde 14.00’te İşletme Alım Satım ve İhale Komisyonu huzurunda gerçekleştirilecek.
Ancak ihale bu tarihte gerçekleşmez veya verilen fiyatlar uygun görülmez ise ikinci ihale 2 Haziran 2011 günü aynı saatte tekrar edilecek.
Toplam tutarı 1 milyon 114 bin 351 lira olarak belirlenen ihalede şartname Ankara’da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) ile Ulaş Tarım İşletmesi Müdürlüğünden satın alınabilecek.
İstekliler şartnameye göre hazırlayacakları teklif mektuplarını, ihale günü ihale saatine kadar teklif ettikleri bedelin yüzde 3’den az olmamak üzere kendi belirleyecekleri geçici teminatla birlikte komisyona verecekler.
Teklif mektupları aynı gün aynı yerde İşletme Alım Satım ve İhale Komisyonu huzurunda açılıp değerlendirilecek.
-YOZGAT AŞAĞI SEKİLİ ARAZİ TOPLULAŞTIRMA PROJESİ İHALESİ SONUÇLANDI

Bu arada Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından daha önce duyurusu yapılarak ihaleye çıkarılan, ”Yozgat Aşağı Sekili arazi toplulaştırma ve TİGH projesi” için açılan ihale sonuçlandı.
Toplam 5 bin 300 hektar alandı arazi toplulaştırması ve 59 kilometrede tarhla için yol yapım ihalesini 3 milyon 112 bin 88 lira bedelle ”Ak Makine Harita İnşaat Mühendislik Proje Turizm Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” kazandı.
İşin bitiş tarihi 29 Aralık 2012 olarak belirlendi.
İhale için toplam 36 firma teklif verdi. Komisyon başkanlığı yaptığı değerlendirme sonucu bu tekliflerin 25 adedini geçerli saydı.
Tarım Reforma Genel Müdürlüğü söz konusu ihaleyi 23 Eylül 2010 tarihinde açık ihale usulü ile yapmıştı.

Bir Cevap Yazın