TKDK’dan 14 Projeye 11 Milyon TL Hibe

0
914
tkdk destekleri
tkdk destekleri

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu (TKDK) Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü 9’ncu başvuru çağrı ilanı 1’nci etap kapsamında kabul edilen 14 proje sözleşmelerinin imza töreni, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

TKDK Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü’nde gerçekleştirilen imza törenine, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TKDK İl Koordinatörü Metin Şehitoğlu ve proje sahipleri katıldı. Proje sözleşmelerinin imzalanması öncesinde bir açıklama yapan Vali Balkanlıoğlu, TKDK’nın Afyonkarahisar için büyük bir şans olduğunu kaydederek, girişimcilere sağlanan desteklerin önemine değindi.

Kurum tarafından kabul edilebilir bütün projelerin desteklenebileceğine dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, “Desteklemedeki merkez bütçe 500 milyon lira kadardır. Bizim insanımız işini geliştirme, yeni iş kurma ve desteklenecek projeler konusunda biraz daha gayret göstermelidir. Bu kaynağın büyük bir bölümü Avrupa Birliği’nden (AB) geliyor ki biz de oraya katkıda bulunuyoruz. Bizim yaptığımız katkıların karşılığını alabilmemiz gerekiyor. Ama bazen yaptığımız katkının altında bir geri dönüşüm oluyor. Kaynağı bir havuz olarak düşünürsek oradan faydalanan ülkeler oraya birer kova su döküyor sonra kim proje getirirse ona o kadar veriliyor. Bazen proje üretmekte o kadar zayıf kalıyoruz ki oraya koyduğumuz para kadar alamadığımız durumlar oluyor. 500 milyon liralık bir kaynak var. Buradan insanlarımızın faydalanması lazım. Turizme kadar birçok sahada destek veriliyor. Devletin sağladığı bu imkanlardan faydalanmak ve bu konuda gayret içinde olmak lazım” diye konuştu.
Konuşmaların ardından, projeleri kabul edilen ve yatırım maliyeti 30 milyon TL’yi bulan 11 milyon 453 bin TL’si hibe verilecek olan 14 proje imzalandı.

haber46

Bir Cevap Yazın