TKDK’den Süt Yatırımcısına 3 Milyon Avro Proje Desteği

0
1181
para avro euro(TKDK) Malatya İl Koordinatörlüğü, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında sütle ilgili hazırlanacak her bir projeye 3 milyon Avro’yu geçmemek kaydı ile destek verecek.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu;
(TKDK) Malatya İl Koordinatörlüğü, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında sütle ilgili hazırlanacak her bir projeye 3 milyon Avro’yu geçmemek kaydı ile destek verecek.
TKDK Malatya İl Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kırsal kalkınma yatırımlarıyla ilgili kullandırılacak fonlar hakkında Malatyalı yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla sektörel toplantılar başladı.
Malatya çiftçisi ve yatırımcısının desteklenmesini amaçlayan TKDK, süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması alt tedbiri kapsamında TKDK uzmanları ile sektör temsilcilerini buluşturdu.
Toplantıda, süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması alt tedbiri için mevcut işletmelerin modernizasyonu, genişletilmesi veya yeni işletmelerin, işleme tesislerinin inşası konusunda yapılacak yapım işleri ile makine ekipman alımı konusunda yapılacak yatırımlardan projeleri uygun bulunanlara toplam uygun harcama tutarının 3 milyon Avro’yu geçmemek kaydıyla yüzde 50 oranında hibe şeklinde destek verileceği belirtildi.

Bir Cevap Yazın