TMO, Vanlı Sanayicinin Talebini Kabul Etti

0
1239
TMO Buğday

VAN (İHA) – Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Hakan, talepleri üzerine Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 23 Ekim 2011’de meydana gelen depremden dolayı Van genelindeki un ve yem fabrikalarına banka teminatı karşılığı 180 güne kadar vade ve vade farkı uygulamaksızın arpa, buğday ve çavdar satışını uygun gördüğünü söyledi.

TMO Buğday

Yazılı bir açıklama yapan Sinan Hakan, Van’daki un ve yem fabrikalarının yeni uygulama çerçevesinde 2010 yılı fiili tüketim miktarının üç aylık kısmını karşılayacak miktarda hububat alımına başvurabileceklerini söyledi. Söz konusu satışla ilgili sözleşmelerin TMO Erzurum Şube Müdürlüğü’nce yapılacağını ifade eden Hakan, “Buğday, arpa ve çavdar talepleri ofis stoklarının elverdiği ölçüde Erzurum, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kayseri şube müdürlüklerinden karşılanabilecek. Daha önce yazılı olarak yaptığımız başvuruyu, Ankara temasları çerçevesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker’e de iletmiş ve konuyu görüşmüştük.
TMO Genel Müdürlüğü 26 Aralık 2011 tarihinde aldığı kararla taleplerimizi kabul edip, yürürlüğe koymuştur. Bölgemizdeki un ve yem sektörüne önemli bir katkı mahiyetinde olan bu uygulamayı hayata geçirdiği için Bakanımız Mehdi Eker’e ve TMO yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın