Tohumcular İstanbul’da buluşacak

0
958
Tohumcular İstanbul'da buluşacak

Türkiye Tohum Teknolojileri, Tohumculuk, Fidancılık ve Süs Bitkileri Fuarı, 11-13 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak.

Fuar; Türkiye Tohum Tohumculuk, Fide, Fidancılık ve Teknolojileri Fuarı Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve Start Fuarcılık tarafından organize edilecek. 11 Ocak tarihinde başlayacak ve 3 gün sürecek olan fuara, tohumculuk, fidan, fide, süs bitkileri, paketleme ve ambalaj sanayi (fide poşetleri, çuval), tohum hazırlama mekanizasyonu, fide ve fidan yetiştirme teknolojileri, tohum kaplama teknolojileri, ilaçlama mekanizasyonu, tohum ekim mekanizasyonu, tarımsal bankacılık, gübre, bitki ıslahı, tarımsal yazılımlar ve tohum teknolojileri sektöründen katılımcılar bekleniyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye Tohum Teknolojileri, Tohumculuk, Fidancılık ve Süs Bitkileri Fuarı’nın, Türkiye’deki tohumculuk sektörü için önemli bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Organizasyonun sektör hedeflerinin yakalanması bağlamında paydaşlar arasında iletişim ve işbirliğinin sağlanmasına yardımcı olacağını kaydeden Eker, fuara katılacak profesyonellere teşekkür etti. Fuarın ülke için tohumculuk sektörüne hayırlı olması temennisinde bulundu.Cihan

Bir Cevap Yazın