Tohumdan traktöre çiftçi durağı

0
1679

Tarım MarketADANA (İHA) – Türkiye’nin en geniş kapsamlı ve tek tarım marketi Koçak Agromarket, 14 Mayıs Cumartesi günü açılıyor.

– TÜRKİYE’NİN EN GENİŞ KAPSAMLI VE TEK TARIM MARKETİ 14 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ AÇILIYOR

– KOÇAK AGROMARKET, YAPRAK TOPRAK VE SU ANALİZ LABORATUARI, SÜS BİTKİLERİ GRUBU, BAHÇE EL ALETLERİ GRUBU, BAHÇE EKİPMANLARI, BİTKİ BESLEME ÜRÜNLERİ, BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ, SULAMA EKİPMANLARI, EVCİL HAYVAN ÜRÜNLERİ, SERA VE EKİPMANLARI, BAHÇE TESİSİ, TARLA BİTKİLERİ, TOHUMDAN TRAKTÖRE KADAR ARANILAN HER ŞEYİ AYNI ÇATI ALTINDA BULMA İMKANI SUNUYOR

Adana-Mersin E-5 Karayolu üzerinde kurulan 8 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine tesis edilen Koçak Agromarket, yaprak toprak ve su analiz laboratuarı, süs bitkileri grubu, bahçe el aletleri grubu, bahçe ekipmanları, bitki besleme ürünleri, bitki koruma ürünleri, sulama ekipmanları, evcil hayvan ürünleri, sera ve ekipmanları, bahçe tesisi, tarla bitkileri, tohumdan traktöre kadar aranılan her şeyi aynı çatı altında bulma imkanı sunuyor.

Türkiye genelinde kapsam olarak ilk defa Çukurova’da böyle bir tarım marketin kurulduğunu ve 14 Mayıs günü hizmete gireceğini açıklayan Koçak Agromarket Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, “Tarım marketimiz tamamen çiftçilere yönelik, doğayı seven, toprakla uğraşan her kesimin uğrayacağı, tarımla ilgili aradığı her şeyi aynı çatı altında bulabileceği bir yer. Marketimiz 8 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine tesis edilmiş olup bunun 2 bin 200 metrekarelik bölümü kapalı alan olmak üzere danışmanlık hizmetinden, yaprak toprak ve su analizi laboratuarına kadar her şey mevcut. Bünyemizde 2’si analiz laboratuarında olmak üzere toplam 6 Ziraat Mühendisi istihdam ettiriyoruz. Meyve bahçeleri tesisi yapıyoruz, tesis sonrası teknik hizmet veriyoruz. Sera ve kurulum hizmeti veriyoruz. Kısacası tarla bitkilerinden bahçe bitkilerine kadar, hayvancılıktan tarımsal mekanizasyona kadar aradığınız her ürünü, her hizmeti burada bulma şansına sahipsiniz. Yani tohumdan traktöre kadar çiftçinin durağı olacak burası” dedi.

 

Bir Cevap Yazın