Topladıkları mantar ölümlerine sebep oldu

0
1078
Topladıkları mantar ölümlerine sebep oldu

Ordu’nun Mesudiye İlçesi’nde yedikleri mantardan zehirlenen 60 yaşındaki Hüseyin Usta ile akrabası 70 yaşındaki Emine Usta öldü.

Hüseyin Usta’nın eşi 60 yaşındaki Sultan Usta ise ambulans uçakla Ankara’ya götürülmek üzere ambulansla Ordu’dan Samsun’a sevk edildi.
Mesudiye İlçesi’ne bağlı Akkırık Köyü’nde yaşayan Hüseyin Usta, eşi Sultan Usta ve akrabası Emine Usta, ormandan topladıkları mantarı eve götürüp yemek Yaptı. Yemekten yiyen 3 kişi daha sonra zehirlenme belirtisi gösterdi.

Mesudiye’den araçla Ordu Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Emine Usta ile özel bir hastaneye götürülen Hüseyin Usta yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Hüseyin Usta’nın aynı hastanedeki eşi Sultan Usta ise yoğun bakım servisindeki tedavisinin ardından ambulansla Samsun Çarşamba Havalimanı’na sevk edildi. Sultan Usta’nın ambulans uçakla Ankara’ya götürüleceği ve karaciğer nakli yapılacağı öğrenildi.

Hüseyin Usta ile Emine Usta’nın cenazeleri ise otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.
Nedim KOVAN / ORDU (DHA)

Kaynak: sozcu.com.tr

Bir Cevap Yazın