TTB Meclis Başkanı Cirav’dan, Fiskobirlik yöneticilerine ağır eleştiri

0
970

TTB Başkanı Mehmet CiravTrabzon Ticaret Borsası (TTB) Meclis Başkanı Mehmet Cirav, Fiskobirlik yöneticilerinin üreticiye olan borçlarını ödeme gibi bir niyetleri olmadığını, aksine birliğin 50-60 yıllık birikimlerini satarak kendi ikballeri için kullandıklarını ileri sürdü.

 Cirav, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta TMO’nun fındık satış kararı üzerine yaptığı değerlendirme üzerinden Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar’ın kendisini Fiskobirlik’e düşmanlık yapmakla suçladığını hatırlattı. Hem TTB, hem de şahsi olarak Fiskobirlik’in kapatılmasının, yok edilmesinin yanında olmadıklarını ifade eden Cirav, “Biz sürekli Fiskobirlik yeniden yapılansın, gerçekten bir kooperatif şeklinde işlev görsün ve üreticiye de bir katkı sağlasın dedik. Fiskobirlik’in olması esastır. Dünyanın çeşitli yerlerinde bu tarz birlikler var. Fiskobirlik neden böyle bir birlik olmasın diye söyledik.” ifadelerini kullandı.
        Fiskobirlik yöneticilerinin menfaatleri ve koltuklarını koruma uğruna başkalarını suçlayacak şekilde açıklama yaptıklarını iddia eden Cirav, şöyle devam etti: “Fiskobirlik son zamanlarda birçok gayrimenkulünü sattı. En son Trabzon’dakini sattılar. Ama biz hala duyuyoruz ki üreticiye olan 50 milyon lira borç ödenmemiş. Bunların bu parayı ödemeye de niyetleri yok. Fiskobirlik’in 50-60 yıllık kazanımlarını satıp kendi maaşlarını kendi ikballeri doğrultusunda hareket edenler, 150 bin liraya bir araba almışlar. Üreticiden bir kilo fındık almamışsın, satmamışsın, bir kuruş para kazanmamışsın. Bu kadar harcama, böyle yüksek maaşlar, lüks arabalar niye?”
        Üreticinin 6 yıldan beri alacağının verilmediğini, ama 30 milyon liranın bankada durduğunu iddia eden Cirav, Fiskobirlik yöneticilerinin fındığı bilmediğini ileri sürdü.(CİHAN)

Bir Cevap Yazın