Tümör İçin Umut Verici Bulgular

0
878
Safranda-Tumor-Icin-Umut-Verici-Bulgular

Dr. Ömer Coşkun, safranın içeriğinde bulunan safranal ve krosin maddeleri sayesinde tümörler üzerinde umut verici bulgular elde edildiğini söyledi.

Kanserin günümüzde en önemli hastalıklardan biri olduğuna dikkat çeken Dr. Coşkun, safranın kanser üzerinde büyük etkisi olduğunu kaydetti. Safranın belli oranda belli sürede kullanıldığında kanseri engelleyebileceğini aktaran Dr. Coşkun, şunları ifade etti:

“Safran belli ölçüde 6 ay kullanıldığında birçok kanser türünü engelleme özelliğine sahiptir. Kanser hem önlenebilir hem de tedavi edilebilir. Ayrıca safranın, tümörlerin yok edilmesinde de önemli rol üstlendiği belirlendi. Safranın içeriğinde bulunan safranal ve krosin maddelerinden, tümörler üzerinde umut verici bulgular elde edildi.”

Dr. Ömer Coşkun, safranı günlük çay olarak da tüketilebileceğini belirterek, “1 bardak safran çayı için 6-7 adet safran kullanabilirsiniz. Suyu kaynattıktan sonra 1-2 dakika soğumasını bekleyin ve safranı koyduğunuz bardağa dökün. Suyun rengi amber rengine dönene kadar bekleyin. Genellikle 5 dakika demlemek yeterlidir. Gebe bayanlar bu bitkiyi kesinlikle kullanmamalıdır” dedi.
haber46

Bir Cevap Yazın