Türkiye’nin ilk Astrobiyoloji Konferansı başlıyor!

0
21252
Türkiye'nin ilk Astrobiyoloji konferansı başlıyor!

Türkiye’nin ilk Astrobiyoloji Konferansı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne bağlı ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ve ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu tarafından gerçekleşecek.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTU), bünyesinde barındırdığı Biyoloji ve Genetik Topluluğu ile 1986 senesinden beri Fizik bölümü öğrencileri ile Türkiye’nin en köklü Amatör Astronomi Topluluğu ile birlikte ortaklaşa olarak bu sene Türkiye’nin ilk Astrobiyoloji konferansını düzenleyecekler.

Türkiye’nin ilk Astrobiyoloji Konferansı Başlıyor

ODTU bünyesindeki bu iki önemli topluluğun düzenlediği ilk Astrobiyoloji konferansı, 18 Kasım 2017 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Bu tür bilimsel etkinlikler, ODTÜ Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak Fizik bölümü binası içerisinde yer alan topluluk odasında devam ettirmektedir.

Türkiye'nin ilk Astrobiyoloji konferansı başlıyor!

Bu tür topluluğun üyelerini ise başta ODTÜ öğrencileri ve akademisyenleri olmak üzere gökbilim meraklıları oluşturmaktadır.

Etkinliğin “ücretli mi, ücretsiz mi” olacağı henüz belli değil. Astrobiyoloji Konferansı‘nın resmi sayfasına buradan ulaşarak tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın