Türkiye’nin Tarım Makinesi Üretim Merkezi Hayrabolu

0
1043
Türkiye'nin Tarım Makinesi Üretim Merkezi Hayrabolu

Tarım Makineleri üreticisi Hüseyin Bülent, Hayrabolu’nun tarım makineleri üretiminde Türkiye’nin en büyük üretim merkezi olma yolunda büyük gelişmeler gösterdiğini açıkladı.

Küçük sanayi sitesinde 1982 yılında küçük bir dükkanda başladıkları tarım makineleri üretimine 2006 yılında şirketleşerek kurumsallaşma adımlarını attıklarını, şimdilerde açtıkları işyerinde on bin metrekaresi açık, 2 bin metrekaresi kapalı alanda üretime devam ettiklerini belirterek şunları kaydetti;” Küçük Sanayi Sitesinde çırak olarak başladığımız iş hayatımıza, sanayi sitesindeki bir dükkanda dört kardeş olarak tarım makineleri üretimine başladık. Şimdilerde ise kurduğumuz Bülent Tarım Makineleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketimizle tarım makineleri pazarında yüksek teknolojik ürünleri kullanarak tarım makineleri üretimine devam ediyoruz.

Son on yılda ilçemizde üretilen son teknolojik tarım makineleri imalatında büyük gelişmeler yaşanıyor. İlçemizdeki birçok tarım makineleri üreticisi firmalarımız aile işletmesi olarak üretimlerini devam ettiriyorlar. Aile işletmeciliğinden profesyonel işletmeciliğe geçen aile işletmeleri, kurumsallaşarak daha kalıcı ve geleceği gören akılcı yatırımlar yapabiliyor.

Profesyonelce düşünen aile işletmeleri öncelikle iç pazar, buna bağlı olarak Balkanlardaki büyük tarım potansiyeli sayesinde ürettiğimiz tarım makineleri pazarında payımız her geçen gün büyümekte. Bugün ilçemizde birçok tarım makineleri üreticisi firma öncelikle Balkanlar ve yurt dışına tarım makinelerini çok rahat pazarlayabiliyorlar..” Dedi.

Bülent, amaçlarının sektörde imalat ve hizmet anlayışında ve uygulamalarında örnek, pazarını sürekli geliştiren kuruluşlar arasında yer almak olduğunu ifade ederek;” İş yerimizde Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli Üretim tezgahları ile kaliteli ve seri olarak toprak işleme, ekim makineleri üretiyoruz, son yıllarda römork imalatına da başladık. Üretimlerimiz yurt içi yurt dışına fason ve kendi markamız ile pazarlıyoruz. Amacımız, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamayı, beklentilerini en iyi şekilde karşılamayı, ürünlerinin kalitesini sürekli yükseltmeyi ve kalite yönetim sistemini sürekli geliştirmeyi taahhüt eden bir anlayışla çalışmaktayız. “

Bülent, son yıllarda ürettikleri tarım makinelerini yurt içi ve yurt dışında açılan fuarlara katılarak markalaşma yönünde olumlu gelişmeler elde ettiklerini belirterek;” Yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılarak ürettiğimiz tarım makinelerini çiftçilerimize sunuyor, tanıtımlar yapıyoruz. Balkanlar, biz tarım makineleri üreticileri için mükemmel bir pazar oluşturuyor. Balkan ülkelerinden gelen üreticiler ilçemize gelerek üretim yaptığımız tesislerimizi geziyor ve incelemelerde bulunuyorlar. ” dedi.

Bülent bu yıl içerisinde 300 adet tarım makinesini yurt içinde Çukurova’dan, Ege’ye, İç Anadolu’dan tüm Marmara Bölgesine ve Balkan ülkelerine pazarladıklarını kaydetti.

Kaynak: sondakika.com

Bir Cevap Yazın