Türkler kitleler halinde çiftliklerimizi alıyor

0
864
Turkler-kitleler-halinde-ciftliklerimizi-aliyor

Meksikalı sığır üreticileri hükümete başvurarak Türklerin yoğun şekilde hayvan çiftliklerini satın almasının önüne geçmesini istediler.

Meksikalı sığır üreticileri hükümete başvurarak Türklerin yoğun şekilde hayvan çiftliklerini satın almasının önüne geçmesini istediler. Türklerin özellikle büyük baş hayvan çiftliklerini satın alarak ülkedeki et fiyatlarının artışına sebep olduğunu ileri süren hayvancılık kooperatifleri yöneticileri “ etleri iç pazara değil Türkiye’ye gönderiyorlar bu durum ise Meksika’da ki et fiyatlarının artmasına yol açıyor” iddiasında bulundular. Şikayetlerin artması üzerine bir açıklama yapan yetkililer, Türk işadamlarının Meksika’dan tonlarca sığır eti ithal etmeye başladığını doğruladı.

Türklerin ülkedeki sığır çiftliklerine de son zamanlarda büyük bir ilgi göstermeye başladığını vurgulayan Tarım Bakanlığı yetkilileri ancak bu durumun şimdilik az da olsa fiyat artışına sebep olmasına rağmen bir tehlike içermediğini savundu.

Meksika basını, son iki yıldır Türklerin özellikle “Bovino” tür sığır çiftliklerini satın alarak besiciliği burada yaptığını satışı ise Türkiye’ye yönelterek yeni bir iş alanı yarattığına dikkat çekti.

haber46

Bir Cevap Yazın