TZOB, Ankara’da 50. yıl hatıra ormanı kuruyor

0
1013
TZOB, Ankara’da 50. yıl hatıra ormanı kuruyor,tarımsal haber,tarım haberleri,tarımsal ekonomi,tarımsal desteklemeler

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ankara’da 50. Yıl Hatıra Ormanı kuruyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, TZOB 50. Yıl Hatıra Ormanı alanına yarın ilk fidanları dikecek.

TZOB, 750 Ziraat Odası ve 5,5 milyon çiftçisiyle yapacağı ağaçlandırma seferberliğine Ankara’dan start verecek. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve TZOB arasında yapılan protokol kapsamında, 81 ilde Ziraat Odaları Hatıra Ormanları oluşturulacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Ankara’da Kuzey Çevreyolu-İvedik kavşağı yakınında TZOB’a tahsis ettiği ağaçlandırma alanına, Ziraat Odası başkanlarının katılımıyla yarın (29 Mart 2013 Cuma) saat 10.00’da 2 bin fidan dikilecek.

Ağaçlandırma seferberliği kapsamında, 5,5 milyon çiftçinin ağaç dikmesi sağlanacak. TZOB’un Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile imzaladığı “TZOB Ağaçlandırma Seferberliği Kapsamında Yapılacak Ortak Çalışmalara İlişkin” protokole göre, çiftçilere eğitim ve fidan desteği verilecek.
Daha yeşil bir Türkiye için, her ilde Ziraat Odası Hatıra Ormanları oluşturulmasının yanı sıra tarım arazilerinde zararlılarla biyolojik mücadele, yol kenarı ağaçlandırmaları, rüzgâr perdeleri yapılacak. Törene Ankara Valisi Alâaddin Yüksel ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katılacak

haberler.com

Bir Cevap Yazın