Ulusal Çocuk,Ergen ve Yetişkin Obezitesi

0
23390
turkiyede_obezite_hizla_artmaktadir_h866
Kongre Tarihi
07-10 Nisan 2016
OBEZİTE KONGRESİ
Kongre Merkezi
BELCONTI RESORT OTEL, BELEK-ANTALYA
Kongre İnternet Adresi
www.obezitekongre.org
Kongre Dili
Kongre bilimsel dili Türkçe’dir. Salonlarda gerekli durumlarda İngilizce-Türkçe-İngilizce simultane çeviri kullanılacaktır.
Davet Mektubu
Kongre kayıt işlemlerini tamamlamış olan tüm katılımcılara talep edilmesi halinde, çalıştıkları kurumlara verebilecekleri kongre davet mektubu gönderilecektir.
Katılım Sertifikası
Kongre katılımcılarına katılım sertifikası verilecektir. Sertifikalar 09 Nisan 2016 tarihinde dağıtılmaya başlanacaktır.
Yaka Kartı
Tüm katılımcılar ve refakatçiler için kongre süresince, kongre merkezine, bilimsel toplantılara ve sosyal etkinliklere girişlerde yaka kartı takmak zorunludur. Yaka kartının kaybolması durumunda kongre kayıt masasına başvurulması önemle gerekmektedir.
Kongre Kayıt & Danışma Masası
Kongre merkezinde, kongre kayıt ve konaklama işlemleri ile bilgilendirme hizmetlerini yerine getirecek olan kayıt masası kongre süresince 08:00-18:00 saatleri arasında hizmet verecektir.
Stand-Sergi Alanı
Kongre merkezinde, sponsor ve katılımcı firmaların oluşturduğu sergi alanları, kongre süresince açık olacaktır.

 

Değerli Katılımcılarımız,
Son yıllarda gelişmekte olan ülkelerde çocukluk döneminde obezite sıklığının artması kaygı vericidir. Çünkü obezitenin sağlık ve hayat süresi üzerine olumsuz etki yaptığı konusunda kuvvetli deliller mevcuttur.
Gelişmiş ülkelerde genellikle alt sosyoekonomik kesimlerde, gelişmekte olan ülkelerde ise üst kesimlerde obezite daha sıktır. Ülkemizde büyük kentlerde yaşayan okul çağındaki çocuklarda ve adolesanlarda % 10-15 gibi yüksek oranlar saptanmaktadır. Bu sayı yetişkinlerde % 17,2’yi bulmaktadır. Bu rakamlar, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 9.4 milyon yetişkinin obez olduğu gerçeğini ortaya çıkarıyor.
07-10 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz ULUSAL ÇOCUK, ERGEN VE YETİŞKİN OBEZİTESİ KONGRESİ’nde, siz saygıdeğer katılımcılarımızı ortak bir platformda buluşturmayı hedeflemekteyiz. Amacımız, sağlıklı gelecek nesiller için obeziteyle mücadelede, toplumun her bireyinin üzerine düşenler konusunda bilinçlendirilmesi için gerekli bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak ve obezite tedavisiyle ilgili cerrahi müdahalelerde dahil olmak üzere, etkin tüm tedavi seçeneklerinin ortaya koyulmasını sağlamaktır.
Kongremizde konuşmacı ve katılımcı olarak yer alacak ve deneyimlerini aktaracak tüm değerlere  saygılarımızı sunar, destekleyen Bakanlıklarımız, Üniversitelerimiz ve obeziteyle mücadele konusunda çalışan bütün saygın kurum ve kuruluşlarımız ve mensuplarına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
07-10 Nisan 2016 tarihlerinde tarihi ve turistik özellikleri ile göz dolduran Antalya’da görüşmek ve deneyimlerimizi paylaşmak dileğiyle,
Kongre Düzenleme Kurulu adına,

Ziraat Yük. Müh.Abbas AslanZiraat Yük. Müh.Abbas Aslan Ziraat Yük. Müh.Abbas Aslan
ULUSLARARASI TARIM VE GIDA KONFEDERASYONU

Genel Müdürü

kaynak:Tarim

Bir Cevap Yazın