Üreticilere don uyarısı

0
1063

narenciye donTürkiye’de hafta sonu hakim olacak soğuk ve yağışlı hava sebebiyle meteoroloji yetkilileri, çiftçileri dona karşı uyardı.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, 10-11 Nisan gecesi Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve doğusu, Ege Bölgesi’nin güneydoğusu ile Akdeniz’in kuzeybatısı ve kuzeydoğusunda hafif, yükseklerde orta kuvvette olacağı öğrenildi. 11-12 Nisan Karadeniz’in iç kesimleri, Marmara’nın güneydoğusu, İç Anadolu, güneyi hariç olmak üzere Doğu Anadolu, Ege’nin iç kesimleri ile Akdeniz’in kuzeybatısı ve kuzeydoğusunda hafif, yükseklerde orta kuvvette olması bekleniyor.

Yetkililer, zirai faaliyetin olduğu bu bölgelerdeki üreticileri uyardı. Çiçeklenme ve meyve bağlama dönemindeki badem, kayısı, erik, fındık, kiraz, elma gibi meyve, sebze ve fide üreticilerimiz ile serada üretim yapan yetiştiricilerin gerekli tedbirleri almalarını isteyen yetkililer, üreticilerin don hakkında detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmalarını istedi.

Kaynak : haber3

Bir Cevap Yazın