Üreticilere DVD’li eğitim

0
1148

Tarım ve Köyişleri BakanlığıÜRETİCİLERE DVD’Lİ EĞİTİM -TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI YAYIN DAİRESİ BAŞKANLIĞI, 60 DVD’DEN OLUŞAN VE 379 ADET EĞİTİM FİLMİNİ İÇEREN ”ZİRAİ EĞİTİM FİLMLERİ DVD SETİ”Nİ ÜRETİCİLERİN HİZMETİNE SUNDU

ANKARA (A.A) – Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı, 60 DVD’den oluşan ve 379 adet eğitim filmini içeren ”Zirai Eğitim Filmleri Seti” hazırlayarak, üreticilerin hizmetine sundu.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın, görsel eğitim materyali kullanarak, tarımdaki gelişme ve yenilikleri çiftçi ve üreticilere aktarmaya devam ettiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı, bugüne kadar ürettiği tarımsal eğitim ve tanıtım amaçlı yüzlerce filmi DVD kalitesinde yeniden düzenledi. Başkanlık, yüksek çözünürlüklü 379 adet eğitim filminin yer aldığı 60 DVD’den oluşan ”Zirai Eğitim Filmleri DVD Seti” hazırlayarak üreticilerin hizmetine sundu.

DVD Seti ana başlıklarıyla bitkisel üretim, hayvancılık, organik tarım, zirai mücadele, tarımda iş güvenliği, toprak ve su muhafazası, gıda üretimi ve muhafazası teknolojileri gibi konularla sosyo-kültürel programlardan oluşuyor. Zirai Eğitim Filmleri DVD Seti, Yayın Dairesi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesince satışa sunuldu.

Zirai eğitim filmlerinin konularına göre dağılımları şöyle:

Bitkisel Üretim (36 DVD, 219 film), Organik Tarım (1 DVD, 8 film), Hayvancılık (9 DVD, 60 film), Zirai Mücadele (1 DVD, 8 film), Tarımda İş Güvenliği (1 DVD, 15 film), Toprak ve Su Muhafazası (5 DVD, 25 film),Gıda Üretimi ve Muhafazası Teknolojileri (3 DVD, 20 film), Gıda Üretimi ve Muhafazası Teknolojileri 2 DVD, 16 film, Sosyo-Kültürel Programlar (4 DVD, 24 film).

DVD setinin 300 liradan, 1 DVD’nin ise 5 liradan satışa sunulduğu öğrenildi

Bir Cevap Yazın