Uşak’ta kurulan halk ekmek fırınında ilk ekmek çıkarıldı

0
879
usakta kurulan halk ekmek firinindan ilk ekmek cikarildi
usakta kurulan halk ekmek firinindan ilk ekmek cikarildi

Uşak Belediyesi’nin önemli projelerinden olan halk ekmekte bir somut adım daha atıldı. Dar gelirli vatandaşların ekmek ihtiyaçlarının giderilmesi hedefi ile açılan Halk Ekmek’te ilk ekmekler test edilmek amacı ile çıkarıldı.

Test aşamasına Belediye BaşkanıAli Erdoğan’ın yanı sıra İşletme ve İştirakler Müdürü Mehmet Erçetin, Uşak Belediyesi’nde görevli makine mühendisi ve gıda mühendisi, fırın ekipmanlarını kuran firma yetkilileri ve fırın çalışanları katıldı. İlk ekmeği bizzat kontrol eden Belediye Başkanı Ali Erdoğan ekmeğe ve çalışma koşullarına tam not verdi. Uşak Belediyesi’nin böylesine hayati bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Erdoğan, halk ekmeğin kaliteli ekmeği ile Uşak halkının beğeneceği nitelikte olacağını anlattı. Açılışın 05 Temmuz 2013 Cuma günü açılacağını müjdeleyen Erdoğan, “Açılışımız ile birlikte halk ekmek hızlı bir çalışma sistemine girecek. Öncelikle yaklaşan Ramazan ayında vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz. Dar gelirli vatandaşlarımız ucuz ve kaliteli ekmeği günde 40 bin kapasiteli fırınımız vasıtası ile alabilecekler. Fırınımız Türk Gıda Kodeksi şartlarında çalışacaktır” dedi. Halk ekmeğin Uşak’ta faaliyet gösteren ekmek fırınlarını da etkilemeyeceğinin altını çizen Erdoğan, bu konuda titiz olduklarını iletti. Dar gelirli vatandaşların daha çabuk ulaşabilmeleri için 6 adet ekmek satış noktası oluşturduklarına dikkat çeken Erdoğan, ” Biz ekmeğimize daha çok vatandaşımızın ulaşması için ekmek noktaları oluşturduk. Ekmek noktalarımızın yerleri ise belirlendi. Deneme amaçlı ekmeklerimizin çıkarılmasının ardından açılış tarihimiz ile beraber ekmek satış noktalarımız da faal olarak hizmete geçecek.” ifadesini kullandı. Başkan Erdoğan ekmekte çeşitliliğe de önem vereceklerini sözlerine ekledi.

RESMİ AÇILIŞ 5 TEMMUZ’DA

Uşak Belediyesi’nin Halk Ekmek’te sona geldiğine işaret eden Belediye Başkanı Ali Erdoğan, yakın zamanda ekmek satışlarının başlayacağına işaret etti. Başkan Erdoğan sözlerine şöyle devam eti: “İlimizde öncelikle dar gelirli vatandaşlarımızın daha ucuz ve kaliteli ekmek yemesi adına çalışmalarımız vardı. Bu konuda yaptığımız çalışmalar neticesinde işin sonuna ulaşmanı heyecanını yaşıyoruz. Halk ekmekte ilk ekmekleri personelimizin özverili çalışması sonucunda elimize aldık. Bundan sonra amacımız en hijyenin ortamlarda halk ekmek satışına devam etmektir. Günde 40 bin ekmek çıkarma kapasitesi olan halk ekmek fırınımızda normal olarak çıkan ekmeğin yanında esmer ekmek diye tabir edilen tam buğday ekmeği de çıkarılacak. Vatandaşlarımız fırınımızdan ekmek almakla birlikte belirlediğimiz satış noktalarından da ekmeklerimize ulaşabilecek. Şu an için 2. Etap TOKİ Konutları, 4. Etap TOKİ Konutları, Dikilitaş Mahallesi Özel İdare Binası Arkası, Mehmet Akif Ersoy Parkı, İl Emniyet Müdürlüğü Civarı ve Karaağaç Mahallesi Muhtarlığı yakınında satış noktalarımız olacak. Vatandaşlarımız kolaylıkla bu noktalardan ekmeklerine ulaşacaklar. Ekmek fiyatımız ise son derece cüzi olacak. Halk Ekmek 05 Temmuz 2013 tarihinde resmen açılmış olacak. Bu konuda sorumluluğumuzu ve sözümüzü yerine getirmek bizler için en büyük mutluluktur. Halk Ekmekte fırınımız her yönü ile örnek olacaktır.” dedi.

haber365

Bir Cevap Yazın