Vatandaşlara Sağlıksız Et

0
912
Vatandaslara-Sagliksiz-Et

Haşimiye Meydanı’ndaki kasaplar etlerini dışarı asarak sağlıksız koşullarda vatandaşlara hizmet veriyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Şanlıurfa Kasaplar Odası Başkanı Abbas Tumbul, etlerin dışarıda satılmasının kabul edilebilir tarafının olmadığını söyledi.

Tumbul, “Bütün etlerin buzdolabında muhafaza edilmeli. Dışarıda asılı olan etlerin belediyeye bağlı zabıta ekipleri tarafından serbest bırakılmaması gerekiyor. Ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de normal süreçte kontrol edip ve müdahale ediyor. Şanlıurfa Belediyesi’nin vazifesidir. Dışarıda etlerini satan kasaplara belediyenin zabıta ekipleri tarafından ceza kesilmesi gerekiyor” dedi.

Öte yandan Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri Haşimiye Meydanı’nda bulunan kasapların yüzde 80’ine 3’er defa ceza yazıldığını bildirdi.

Yetkililer, şu açıklamayı yaptı:

“Etlerin dışarıda olmaması gerekiyor, dolapların içerisinde muhafaza edilmesi gerekiyor. Dışarıda etlerin bulunması kesinlikle yasak. Denetimlerimiz sürüyor, hemen her an kasapların yanında duramayız. Etlerin dolapların içerisinde olması gerekiyor, dışarıda asılı duran etlerde sağlıksız. Şanlıurfa’da 500’e yakın kasap bulunuyor.”

euronewstr

Bir Cevap Yazın