Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir!

0
816
Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir!

Yapılan bir bilimsel çalışmanın sonuçlarına göre, yakın gelecekte ömrümüzün uzayabileceği ihtimali oldukça yüksek gibi gözüküyor. Peki insan ömrü nasıl uzatılabilir?

Kök hücrelerin yıllardır çok çeşitli hastalıklarla ve fiziksel yaşlanmayı geciktirme konusunda yardımcı olduğunu biliyoruz. New York‘ta bulunan Albert Einstein Üniversitesi bünyesinde çalışan bilimciler bu konuya farklı bir açıdan bakarak devrimsel bir çalışmaya imza attı.

Çalışmaların teknik açıdan bitmesinin ardından teorik olarak fareler üzerinden deneyen bilimciler oldukça ilginç sonuçlara şahit oldular.

Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir!

Beyinde nöronları üreten hücrelere yapılan kök hücre operasyonu sonrasında yaşlı farelerin yaşlanmasının durduğu ve aylarca devam eden bu durumun fiziksel ve zihinsel olarak fareyi pozitif yönde etkilediği görüldü.

Her ne kadar insan çok daha Karmaşık bir yapıya sahip olsa da benzer etkilerin görülmesinin oldukça muhtemel olduğunu belirten araştırma sorumlusu Dongsheng Cai, çalışmaları sonucunda gelecekte insan ömrünün 15 yıla kadar uzayabileceğini düşünüyor.

Bir Cevap Yazın