Yeme-içme harekatı

0
864
Yemeicme-harekati

Eataly, Tom’s Kitchen’ın ardından ünlü kafe-restoran zinciri Hard Rock Cafe İstanbul’a geliyor. Ünlü oyuncu Burak Özçivit ise Bali Bey markasıyla Trump Cadde’ye dönerci açıyor.

Türkiye, yabancı yeme-içme markalarının akınına uğradı. Eataly, Tom’s Kitchen’ın ardından dünyanın en ünlü kafe-restoran zincirlerinden biri olan Hard Rock Cafe’nin de, İstanbul’da şube açmaya hazırlandığı öğrenildi.
Öte yandan Trump Alışveriş Merkezi’nin ünlü işletmeci İzzet Çapa ile el sıkışarak hayata geçirdiği Trump Cadde’ye ise 25 marka geliyor. Bunların 15’i yeme-içme sektöründe faaliyet gösteriyor. Aralarında ilk konsept mağazasını açacak olan Coca Cola da var. Bu mağazada tekstil ürünlerinden mutfak ürünlerine, ahşap ve metal tasarımlardan kırtasiye ürünleri ve çantaya kadar birçok lisanslı Coca-Cola ürünü satılacak.
Piercing hizmeti
Cadde’de yer alacak diğer yiyecek içecek markaları arasında ise Limonata, Sushico, Nezih Kebap, Rumi Tantuni, ünlü Kuğu Pastanesi, Bodrum’un meşhur mantıcısı Hoca’nın Yeri gibi mekanlar var.
Cadde’de ayrıca dövme&piercing hizmeti veren bir mağaza da yer alacak.

Advertisement

Özçivit: Dönerden kebaptan anlarım

Trump Cadde’nin en ilginç mekanlarından birisi ise ünlü oyuncu Burak Özçivit’in sahibi olduğu Bali Bey adlı dönerci.
Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Özçivit, dört kuşaktır kebapçı olduklarını söyleyerek, “Bali Bey’in adı oynadığım karakterden geliyor. Ama sadece adı değil her şeyiyle Osmanlı ezgilerini taşıyacak” dedi. Özçivit, şöyle devam etti: “Bizim ailede kebapçılık geleneği dedemin babasından geliyor. Sonra dedem… Benim dedem Bakırcılar Çarşısı’nın altında İstanbul’un ilk kebapçısını açıyor. Zeki Müren gibi ünlü müşterileri bile oluyor. Dedemden babama… Ben de babamın yanında yetiştim aslında. Etten, dönerden, kebaptan anlarım. Kebap geleneğinin içinde büyüdüm. Bali Bey benim için bir nevi aileme olan, en çok da dedeme olan vefa borcum.”

‘Hedefimiz büyümek’
Bali Bey markasını babası Bülent Özçivit ile birlikte yöneteceklerini belirten Özçivit, “Babam sürekli başında olacak, ben de çekimlerden arta kalan zamanlarımda burada olacağım ve tüm işlerin içinde yer alacağım. İstanbul’da döner denince akla gelen ilk markalardan biri olmayı hedefliyoruz. Bu Bali Bey’in ilk şubesi ama ilerleyen dönemde farklı şubeleri de olabilir. Büyüme hedefimiz var” dedi.

ekonomihaber

Bir Cevap Yazın