Yeşil Altın

2
1160
Erigin-fiyati-altinla-yarisiyor

Baharın müjdecisi yeşil eriğin 3 tanesi 25 liradan satılıyor. Kim alır demeyin, işte en çok onlar alıyor… Baharın müjdecisi yeşil erik Bafra ilçesinde kilosu 500, 3 tanesi 25 liradan satılıyor. Yeşil eriği, en çok aş eren hamile kadınlar ile hastalar satın alıyor.

Bafra’da şarküteri ve manav hizmeti veren Hayat Manav satış sorumlusu Samet Kırant , satışa çıkan yeşil eriği talebe göre getirdiklerini belirterek, ”İthal meyveler pahalı olması nedeniyle az miktarlarda satılıyor, en pahalı meyve ise ‘Can Eriği’ olarak da adlandırılan yeşil erik. Plastik kutularda 3 tanesi 25 TL’den satışa sunduk. Kilosu 500 TL’den satılıyor. Güney Amerika ülkelerinden ithal edilen yeşil eriği, en çok aş eren hamile kadınlar ile özel istekleri karşılanmak istenen yaşlı ve hastalar için satın alıyorlar. Gece bile iş yerini açıp erik satışı yaptığımız oluyor.” dedi.

Alışveriş için manava gelen Recep Kaya adlı vatandaş ise ”Ben de mahalleden yaşlı hasta bir teyze için erik almaya geldim. Bu ayda eriğin olması bile bir şans. Eğer Bafra’da bulmasaydım İstanbul’dan sipariş verecektik.” diye ifade etti.

haber365

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın