Yıllık ekmek israfı bugün açıklanacak

0
905
Yillik-ekmek-israfi-bugun-aciklanacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla başlatılan “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası”nın bir yıllık sonuçlarını bugün açıklayacak.

ANKARA – Geçen yıl ocak ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla başlatılan “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası”nın bir yıllık sonuçları bugün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından açıklanacak.

Yapılan yazılı açıklamada, kampanya kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) merkez ve taşra teşkilatlarının; bakanlıklar, valilikler, belediyeler, üniversiteler, diğer kurum ve kuruluşlar, sivil toplum, özel sektör ve medya kuruluşları ile yakın işbirliği içerisinde çalıştığı bildirildi. Bir yıl süren çalışmada, kampanyanın toplumdaki etkisinin ve ekmek israfı miktarındaki değişimin araştırıldığı kaydedildi.

Araştırma sonuçları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından, bugün düzenlenecek bir toplantıyla kamuoyuna duyuracak.

Toplantıya; kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, üniversiteler, STK’lar, federasyon, dernek, vakıf ve spor kulüpleri yetkilileri ile kampanyaya destek veren diğer paydaşlar katılacak.

Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası, ekmek israfı ve israftan kaynaklanan ekonomik kayıpların önüne geçilmesi ve bu konuda toplumda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılmıştı.

haber365

Bir Cevap Yazın