yüzde 50 destek

0
818
Isletme-kurana-yuzde-50-destek

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğ gereği, tarımsal ürünlerin işleneceği ya da depolanacağı bir işletme kurmak isteyenlere yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını söyledi. Temel, başvuruların 45 gün içerisinde yapılması gerektiğini söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 14 Aralık 2014 tarihinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Söz konusu Tebliğ kapsamında tarımsal ürün işleyen, ambalajlayan ya da depolayan işletme kurmak isteyen veya var olan işletmesini modernize etmek isteyen yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağlanacak. Tebliğin yayımlanmasıyla beraber Ankaralı yatırımcıları beklediklerini belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, yüzde 50 hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların Tebliğ’in yayımlanmasının ardından 45 gün içerisinde başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.

Advertisement

PAZARLAMA SORUNU YAŞANIYOR

Türkiye’nin tarımda üretim sorunu bulunmadığını kaydeden Temel, yaşanan pazarlama sorununu ortadan kaldırmak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca ortaya konan bu proje ile birçok açığın giderilmeye başlandığına dikkat çekerek, her türlü tarımsal ürünü işleyen, ambalajlayan ve depolayan işletmelerin yanı sıra alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı ve koyun, keçi, manda yetiştiriciliği için sabit yatırımlar için de bu desteğin verileceğini vurguladı.

haber46

Bir Cevap Yazın