Yüzde 50 hibe destekli makine alımında son gün uyarısı

0
1180
Yeni paraGAZİANTEP (İHA) – Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın yüzde 50 hibe destekli makine ve ekipman alımı müracaatının son başvuru tarihinin 25 Nisan olduğu bildirildi.

Araban Ziraat Odası Başkanı Mehmet Doğan, yaptığı açıklamada, “Arabanlı çiftçilerimiz zor şartlarda ve insan gücüyle çalışarak makinesiz ürün yetiştirdiklerini biliyoruz. Çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve Araban ovasında yapılan ürün üretiminin uluslararası düzeyde rekabet etmesini sağlamak amacıyla bu teşvik ve destekleme programı ile 35 çeşit makine destekleme kapsamına alınmıştır.
Tüm çiftçilerimiz bu programa müracaat edip faydalanabilir. Mikana ve ekipman alımındaki Tarım ve Köyişleri Bakanlığının verdiği hibe oranı yüzde 50’dir. Hibeye esas tutar şahıslar için 50 bin lira, tüzel kişiler için ise 100 bin liradan fazla olmamaktadır. Ancak bu oran basınçlı sulama sistemleri için şahıs başına 100 bin lira, tüzel kişiler için ise 200 bin liraya yükseltilmiştir” dedi.
Son başvuru tarihinin 25 Nisan günü olduğunu hatırlatan Doğan, Gaziantepli çiftçilerin bu destekleme fırsatını değerlendirip tarım müdürlüklerine başvuru yaparak gerekli bilgiyi almalarını istedi.

Bir Cevap Yazın