Yüzlerce Sera Yerle Bir Oldu

0
946
Yüzlerce Sera Yerle Bir Oldu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen hortum yüzlerce serayı yerle bir etti.

Kumluca ilçesine bağlı Kum Mahallesi Arıtma Tesisleri mevkiinden akşam saatlerinde çıkan hortum, Beykonak Mahallesi Parakumu mevkinde son buldu. Yaklaşık 5 kilometrelik uzunluğunda 50 metre genişliğinde bir alanda etkili olan hortum üreticilerin hayallerini söndürdü. İlçede aşırı yağmur ve fırtınanın ardından çıkan hortumda yüzlerce plastik ve cam sera yıkıldı.

”DIŞARI BİLE ÇIKAMADIK”
Hortumdan zarar gören üreticiler, bir gürültünün ardından seralarından sesler geldiğini belirterek, dışarı bile çıkamadıklarını söylediler. Emeklerinin boşa gittiğini belirten üreticiler çok üzgün olduklarını ifade ettiler.

80-90 DEKAR ALANDA SERALAR YERLE BİR
Hortumun geçtiği alanda incelemelerde bulunan Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan yaptığı açıklamada, “Dün akşam aşırı yağışın hortuma dönüşmesi sonucu en az 80 – 90 dekar alanda plastik ve cam sera yerle bir oldu” dedi.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Kumluca Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Adem Aydın ise ekiplerinin hortumun zarar verdiği alanlarda incelenme yapmaya başladıklarını belirterek, “İncelemeler sonucu zararın net olarak sonucunu göreceğiz” dedi.

(İHA)

Bir Cevap Yazın