Zeytin üreticisinin sorunları TBMM’ye taşındı

1
1155
zeytin
zeytinBURSA (A.A) – Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’nın, olumsuz hava koşulları yüzünden ürünü dalında kararmadan buruşan zeytin üreticisinin sorunlarını içeren bir raporu, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yiğit’e sunduğu bildirildi.
Marmarabirlik’ten yapılan yazılı açıklamada, 2011-2012 zeytin alım kampanyasını 17 Kasımda açan Marmarabirlik’in, kararmadan buruştuğu için hasadı yapılamayan zeytine bel bağlayan üretici ortaklarına derman bulmak için TBMM’nin yolunu tuttuğu belirtildi.
     Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu’nun daveti üzerine TBMM’ye giden Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa başkanlığındaki heyetin, komisyon başkanı İbrahim Yiğit’e geniş kapsamlı bir rapor sunduğu bildirildi.
Komisyon üyesi AK Parti Bursa milletvekilleri Önder Matlı, Bedrettin Yıldırım ve İsmail Aydın ile CHP Bursa milletvekili İlhan Demiröz’ün de görüşmeye katıldığı belirtilen açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde çalışmalara başlandığı kaydedildi.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın